Texas Instruments
DescriptionIC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
PackageTube
Stock27000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.6V~10.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD40106 |
|
LC786821E-6E04-3H | USB AUDIO (BLUETOOH SUPPORTED) | LC786821E-6E04-3H.pdf | |
|
BD3827K-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR SSOP | BD3827K-E2.pdf | |
|
CXD9835TNDBTR | CXD9835TN (SONY), AUDIO/VID | CXD9835TNDBTR.pdf | |
|
|
NCS603DTBR2G | IC LINE DRIVER 14TSSOP | NCS603DTBR2G.pdf | |
|
TAS3001CPWG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TAS3001CPWG4.pdf | |
|
DIR9001S1PWR | PROTOTYPE | DIR9001S1PWR.pdf | |
|
LC786820E-6E03-3H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 100PQFP | LC786820E-6E03-3H.pdf | |
|
TDA7803A-ZSX | IC POWER AMPLIFIER 36POWERSO | TDA7803A-ZSX.pdf | |
|
ADAU71087Z-CS | IC AUDIO | ADAU71087Z-CS.pdf | |
|
LC75106V-USS-TLM-H | CMOS LSI DIGITAL ECHO LSI WITH B | LC75106V-USS-TLM-H.pdf | |
|
R2A15129FP#U0 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15129FP#U0.pdf | |
|
SRC4192IDBRG4 | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4192IDBRG4.pdf |