Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | CD4011 |
|
PCM9211PT | IC AUDIO TRANSCEIVER 48LQFP | PCM9211PT.pdf | |
|
LM1971MX/NOPB | IC VOLUME CONTROL 8SOIC | LM1971MX/NOPB.pdf | |
|
ADAU1788BCBZRL | 2 ADC, 1 DAC LOW POWER CODEC, AU | ADAU1788BCBZRL.pdf | |
|
TAS3103ADBT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103ADBT.pdf | |
|
LM1894N | CONSUMER CIRCUIT, BIPOLAR | LM1894N.pdf | |
|
BD3429K-E2 | IC CHIP AUDIO AMP 44LQFP | BD3429K-E2.pdf | |
|
CS8416K-CNZR | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CNZR.pdf | |
|
ML22Q533-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR AUTOMOB | ML22Q533-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
TAS5028APAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5028APAG.pdf | |
|
AD1895ATRSZRL | 192 KHZ STEREO ASYNCHRONOUS SAMP | AD1895ATRSZRL.pdf | |
|
LV3328PM-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME IC | LV3328PM-TLM-E.pdf | |
|
CS3318K-CQZR | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3318K-CQZR.pdf |