Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4012 |
|
AD2433WCCPZ-RL | AD2433WCCPZ-RL | AD2433WCCPZ-RL.pdf | |
|
WM8804GEDS/V | IC AUDIO TRANSCEIVER 20SSOP | WM8804GEDS/V.pdf | |
|
ADSST-1815JS | PC AUDIO CONTROLLER | ADSST-1815JS.pdf | |
|
CS8427-DZZR | IC AUDIO TRANSCEIVER 28TSSOP | CS8427-DZZR.pdf | |
|
LC75343M-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 36MFPSDJ | LC75343M-TLM-E.pdf | |
|
CS8420-DSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-DSZR.pdf | |
|
LC823491-12M-220E | IC SILICON AUDIO 221FBGA | LC823491-12M-220E.pdf | |
|
CS8416-CSZR | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8416-CSZR.pdf | |
|
AK4377ECB | DAC WITH HP, MASTER MODE | AK4377ECB.pdf | |
|
BD3812F-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 14SOP | BD3812F-E2.pdf | |
|
SA575DG | COMPANDER | SA575DG.pdf | |
|
TAS5000PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5000PFB.pdf |