Texas Instruments
DescriptionIC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | CD4030 |
|
CSRA6600A01-IQQD-R | IC AMP CLASS D SWITCHING | CSRA6600A01-IQQD-R.pdf | |
|
LC75411UES-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 44QLP | LC75411UES-E.pdf | |
|
BD3823FV-ME2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR SSOP | BD3823FV-ME2.pdf | |
|
CS8416-DNZR | IC AUDIO RECEIVER 28QFN | CS8416-DNZR.pdf | |
|
STA350BW | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA350BW.pdf | |
|
SN105022PWPR | STEREO 2W AUDIO AMP | SN105022PWPR.pdf | |
|
MAX98932DEV# | DEVELOPMENT | MAX98932DEV#.pdf | |
|
MSP53C392NI2D | IC LONG DURATION PROC 16-DIP | MSP53C392NI2D.pdf | |
|
CS8427-CSZR | IC AUDIO TRANSCEIVER 28SOIC | CS8427-CSZR.pdf | |
|
AK7601VQ | IC AUD PROCESSOR ADC/DAC 48LQFP | AK7601VQ.pdf | |
|
ZL38063UGB2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 56WLCSP | ZL38063UGB2.pdf | |
|
|
FSA8049UCX | IC DETECTION SWITCH 9WLCSP | FSA8049UCX.pdf |