Texas Instruments
DescriptionIC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4070 |
|
ML22Q665-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR CONSUME | ML22Q665-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
SN105022PWPR | STEREO 2W AUDIO AMP | SN105022PWPR.pdf | |
|
BD3809FS | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3809FS.pdf | |
|
TAS5504APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5504APAGG4.pdf | |
|
PCM9211PT | IC AUDIO TRANSCEIVER 48LQFP | PCM9211PT.pdf | |
|
SI8244CB-D-IS1 | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244CB-D-IS1.pdf | |
|
|
FSA8049UCX | IC DETECTION SWITCH 9WLCSP | FSA8049UCX.pdf | |
|
LV3313PM-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 44QIPM | LV3313PM-TLM-E.pdf | |
|
FSA8039AUMSX-ON | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX-ON.pdf | |
|
STA559BW13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA559BW13TR.pdf | |
|
TEA6831HW/V106557 | TEA6831HW - Audio Special Purpos | TEA6831HW/V106557.pdf | |
|
BD3490FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD3490FV-E2.pdf |