Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 2CH 4-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4072 |
|
MUSES72320V-TE2 | IC VOLUME CONTROL 32SSOP | MUSES72320V-TE2.pdf | |
|
D2-81433-LR | AUDIO AMPLIFIER | D2-81433-LR.pdf | |
|
TAS5508PAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAGG4.pdf | |
|
TAS5012PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFBR.pdf | |
|
MAX9890BEBL | AUDIO CLICK-POP SUPPRESSOR | MAX9890BEBL.pdf | |
|
LC823450XETBG | MODULE | LC823450XETBG.pdf | |
|
|
BU64295GWZ-TR | BI-DIRECTIONAL VCM DRIVER FOR AU | BU64295GWZ-TR.pdf | |
|
DIR9001PW-P | PROTOTYPE | DIR9001PW-P.pdf | |
|
|
BU64985GWZ-TR | BI-DIRECTIONAL VCM DRIVER FOR AU | BU64985GWZ-TR.pdf | |
|
R3920-CFAB-E1T | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | R3920-CFAB-E1T.pdf | |
|
LA8633V-TRM-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8633V-TRM-E.pdf | |
|
NJM2521M-TE1 | IC AUDIO SWITCH 23IN/1-OUT 8DMP | NJM2521M-TE1.pdf |