Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4081 |
|
CS8416K-CSZR | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CSZR.pdf | |
|
M82710G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82710G-14.pdf | |
|
AK4127VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 30VSOP | AK4127VF.pdf | |
|
LC82360-YJ2-E | IC SILICON AUDIO 80SQFP | LC82360-YJ2-E.pdf | |
|
R2S15201DD#TF0R | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15201DD#TF0R.pdf | |
|
LA72648M-MPB-E | IC PAL FORMAT SIGNAL HIFI 80QFP | LA72648M-MPB-E.pdf | |
|
NAU8220WG | IC LINE DRIVER 14TSSOP | NAU8220WG.pdf | |
|
CMX823E4 | IC TONE DECODER 16TSSOP | CMX823E4.pdf | |
|
AS3525B | IC AUDIO PROCESSOR SYS 144CTBGA | AS3525B.pdf | |
|
AD2427WCCSZ-RL | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2427WCCSZ-RL.pdf | |
|
BU9486KV-E2 | IC DECODER USB AUDIO VQFP | BU9486KV-E2.pdf | |
|
LC821621-E | IC VOIP PROCESSOR 208SQFP | LC821621-E.pdf |