Rochester Electronics| LLC|Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageBulk,Tube
Stock0
Price0.51
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.6V~10.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4093 |
|
HA12237F-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | HA12237F-E.pdf | |
|
|
LM1894MX/NOPB | IC NOISE REDUCTION 14SOIC | LM1894MX/NOPB.pdf | |
|
R2S15201DD#TF0R | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15201DD#TF0R.pdf | |
|
ZL38062LDG1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38062LDG1.pdf | |
|
STA333SML TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 30CSP | STA333SML TR.pdf | |
|
TCM320AC39CPT | CONSUMER CIRCUIT, PQFP48 | TCM320AC39CPT.pdf | |
|
TS3A227ERVAR | IC DETECTION SWITCH 16VQFN | TS3A227ERVAR.pdf | |
|
CS8416K-CNZ | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CNZ.pdf | |
|
SA575DTBG | IC COMPANDOR 20TSSOP | SA575DTBG.pdf | |
|
TDA18273HN/C1 | IC SILICON TUNER HYBRID 40HVQFN | TDA18273HN/C1.pdf | |
|
AK4137EQ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48LQFP | AK4137EQ.pdf | |
|
ZL38052LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38052LDF1.pdf |