Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.6V~10.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | CD4093 |
|
TAS5036APFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036APFC.pdf | |
|
LC75106V-USS-TLM-H | CMOS LSI DIGITAL ECHO LSI WITH B | LC75106V-USS-TLM-H.pdf | |
|
0339-671-TLM-E | ANALOG CAR RADIO TUNER | 0339-671-TLM-E.pdf | |
|
LC823460RAHB-2H | IC PORTABLE SOUND SOLUTIONS | LC823460RAHB-2H.pdf | |
|
TDA7440D013TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7440D013TR.pdf | |
|
ADAV4201BSTZ-U3-SK | IC AUDIO CODEC PROCESSOR 80-LQFP | ADAV4201BSTZ-U3-SK.pdf | |
|
LV1116N-LG-E-ON | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-LG-E-ON.pdf | |
|
AK4122AVQ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48LQFP | AK4122AVQ.pdf | |
|
AD2427WCCSZ | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2427WCCSZ.pdf | |
|
FSA8500UCX | IC DETECTION SWITCH 12WLCSP | FSA8500UCX.pdf | |
|
MAX14579EETA+W | IC HEADSET DETECTOR TDFN | MAX14579EETA+W.pdf | |
|
NL3S325AFCT2G | IC ANALOG SWITCH WLCSP | NL3S325AFCT2G.pdf |