Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.2V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74AC00 |
|
TAS5036BPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036BPFC.pdf | |
|
|
LM1894M/NOPB | IC NOISE REDUCTION 14SOIC | LM1894M/NOPB.pdf | |
|
LMC1983CIN | TONE CONTROL CIRCUIT | LMC1983CIN.pdf | |
|
BD3869AF-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 18SOP | BD3869AF-E2.pdf | |
|
TAS5086DBTR | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTR.pdf | |
|
CS6422-CSZR/A | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 20SOIC | CS6422-CSZR/A.pdf | |
|
ZL792388GDG2 | IC AUDIO PROCESSOR 196BGA | ZL792388GDG2.pdf | |
|
LC823425-13W-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-13W-E.pdf | |
|
LA72680M-MPB-E | HIFI SOUND SIGNAL PROCESSOR, JAP | LA72680M-MPB-E.pdf | |
|
E-TDA7501ATR | IC PROCESSOR DSPLD CAR 44-LQFP | E-TDA7501ATR.pdf | |
|
LC786820E-6E03-3H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 100PQFP | LC786820E-6E03-3H.pdf | |
|
WM8804GEDS/RV | IC AUDIO TRANSCEIVER 20SSOP | WM8804GEDS/RV.pdf |