Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.2V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74AC02 |
|
M82520-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82520-14.pdf | |
|
BD3881FV-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28SSOPB | BD3881FV-E2.pdf | |
|
TLV320AC56CDW | IC V-B AUDIO PROCESSOR 20-SOIC | TLV320AC56CDW.pdf | |
|
M61541FP#RF0R | 6-CH VOLUME/TONE CONTROL | M61541FP#RF0R.pdf | |
|
LC703200AW-8C99-H | IC VOICE PROCESSOR 64-SQFP | LC703200AW-8C99-H.pdf | |
|
BD37067FV-ME2 | IC AUDIO PROCESSOR 40SSOPB | BD37067FV-ME2.pdf | |
|
CS8406-CZZ | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-CZZ.pdf | |
|
ZL38042LDG1 | IC AUDIO PROCESSOR 64QFN | ZL38042LDG1.pdf | |
|
AD2420WCCPZ01 | LOW COST AUDIO BUS SLAVE REV 0.1 | AD2420WCCPZ01.pdf | |
|
FSA8009UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, PQCC10 | FSA8009UMX.pdf | |
|
STA559BW13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA559BW13TR.pdf | |
|
AK4127VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 30VSOP | AK4127VF.pdf |