Texas Instruments
DescriptionIC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 6 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 1.6V |
| Input Logic Level -High | 3.4V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74AC14 |
|
BD3809FS | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3809FS.pdf | |
|
LC78615E-01US-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64PQFP | LC78615E-01US-H.pdf | |
|
ZL38AMBUGB2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 56WLCSP | ZL38AMBUGB2.pdf | |
|
TLV320AC36CN | IC V-B AUDIO PROCESSOR 20-DIP | TLV320AC36CN.pdf | |
|
TAS5036AIPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036AIPFC.pdf | |
|
FSA8008UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, 1 FUNC, 1 CH | FSA8008UMX.pdf | |
|
STA120DJ | IC AUDIO RECEIVER 28SO | STA120DJ.pdf | |
|
TPA5051RSATG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 16QFN | TPA5051RSATG4.pdf | |
|
LV3320M-MPB-E | ELECTRONIC VOLUME | LV3320M-MPB-E.pdf | |
|
BD37034FV-ME2 | IC AUDIO PROCESSOR 28SSOPB | BD37034FV-ME2.pdf | |
|
TAS5028PAGR | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5028PAGR.pdf | |
|
TDA8424/V7,112 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 20DIP | TDA8424/V7,112.pdf |