Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock2000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.2V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74AC20 |
|
DIX4192IPFBR | IC AUDIO TRANSCEIVER 48TQFP | DIX4192IPFBR.pdf | |
|
R2S15208SP#W00T | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15208SP#W00T.pdf | |
|
CSM10146AN | SPEECH CMOS TSP50C10A | CSM10146AN.pdf | |
|
LC823450RBH-2H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LC823450RBH-2H.pdf | |
|
STA381BW | IC FULLY INTEG PROCESSOR 48VQFN | STA381BW.pdf | |
|
TAS5066PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5066PAGRG4.pdf | |
|
ML22530TBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR AUTOMOB | ML22530TBZ0BX.pdf | |
|
PCM9211PT | IC AUDIO TRANSCEIVER 48LQFP | PCM9211PT.pdf | |
|
ADSST-21061KS-160 | 32-BIT AUDIO PROCESSOR | ADSST-21061KS-160.pdf | |
|
R2J45064BG#WH | MSIG / CAMERA PC | R2J45064BG#WH.pdf | |
|
MUSES72323V-TE1 | 18V OPERATION HIGH QUALITY AUDIO | MUSES72323V-TE1.pdf | |
|
ZL38005QCG1 | IC VOICE PROCESSOR 100LQFP | ZL38005QCG1.pdf |