Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER OD 6CH 1-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Open Drain |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT05 |
|
BU7814KN-E2 | IC LSI AUDIO INTERFACE VQFN | BU7814KN-E2.pdf | |
|
CMX7011L4 | IC VOICE PROCESSOR 48LQFP | CMX7011L4.pdf | |
|
BD3486FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3486FS-E2.pdf | |
|
TAS5012PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFB.pdf | |
|
TSP50P11007CNL | SPEECH CMOS TSP50P11C | TSP50P11007CNL.pdf | |
|
STA309A13TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64TQFP | STA309A13TR.pdf | |
|
LC703200AW-8C99-H | IC VOICE PROCESSOR 64-SQFP | LC703200AW-8C99-H.pdf | |
|
SRC4192IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4192IDB.pdf | |
|
DRV632PWR | IC LINE DRIVER 14TSSOP | DRV632PWR.pdf | |
|
TCM320AC46IDW | CONSUMER CIRCUIT, PDSO20 | TCM320AC46IDW.pdf | |
|
FSA8069UCX | IC DETECTION SWITCH 12WLCSP | FSA8069UCX.pdf | |
|
R2S15201DD#TF0R | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15201DD#TF0R.pdf |