Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT10 |
|
D2-81412-LR | IC AUDIO AMP 144LQFP | D2-81412-LR.pdf | |
|
FAN3852UC16X | IC AUDIO TRANSCEIVER 6WLCSP | FAN3852UC16X.pdf | |
|
TEA6321T/V1,512 | IC VOLUME CONTROL 32SO | TEA6321T/V1,512.pdf | |
|
FSA8028UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8028UMX.pdf | |
|
IRS20124CD | IC AUDIO DVR DGTL HI/LO DIE | IRS20124CD.pdf | |
|
M82349-12 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82349-12.pdf | |
|
R2A15906SP#U2 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15906SP#U2.pdf | |
|
LC75411ES-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 44QLP | LC75411ES-E.pdf | |
|
TAS5508PAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAGG4.pdf | |
|
TAS5518PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5518PAGRG4.pdf | |
|
DIT4096IPW | IC LINE DRIVER 28TSSOP | DIT4096IPW.pdf | |
|
LC823433TAK-2H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 128TQFP | LC823433TAK-2H.pdf |