Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V~1.3V |
| Input Logic Level -High | 1.4V~2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT14 |
|
ML22Q665-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR CONSUME | ML22Q665-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
LA72680M-MPB-E-SY | HIFI SOUND SIGNAL PROCESSOR, JAP | LA72680M-MPB-E-SY.pdf | |
|
LA8515-N-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8515-N-E.pdf | |
|
TWL1103GQE | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PBGA80 | TWL1103GQE.pdf | |
|
R2S15904SP#D1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15904SP#D1.pdf | |
|
R2A15909SP#U1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15909SP#U1.pdf | |
|
TAS3103ADBT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103ADBT.pdf | |
|
AD2433WCCPZ | MASTER/SLAVE, STD-PWR W/SPI | AD2433WCCPZ.pdf | |
|
TDA8424/V7,112 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 20DIP | TDA8424/V7,112.pdf | |
|
TCM320AC39CPT | CONSUMER CIRCUIT, PQFP48 | TCM320AC39CPT.pdf | |
|
AK4127VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 30VSOP | AK4127VF.pdf | |
|
CMX823E4 | IC TONE DECODER 16TSSOP | CMX823E4.pdf |