Texas Instruments|Rochester Electronics| LLC
DescriptionIC GATE OR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR),Bulk
Stock0
Price0.18
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT32 |
|
BU7615AMUV-E2 | IC LSI AUDIO INTERFACE VQFN | BU7615AMUV-E2.pdf | |
|
BD3808FS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3808FS-E2.pdf | |
|
LC75411WS-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 48SQFP | LC75411WS-E.pdf | |
|
BD3812F-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 14SOP | BD3812F-E2.pdf | |
|
LMV1051SDX-BA/NOPB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 10WSON | LMV1051SDX-BA/NOPB.pdf | |
|
TWL1101PFB | CONSUMER CIRCUIT, PQFP48 | TWL1101PFB.pdf | |
|
BD3809FS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3809FS-E2.pdf | |
|
STK433-760-E | 2-CH CLASS AB AUDIO POWER IC | STK433-760-E.pdf | |
|
SRC4192IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4192IDB.pdf | |
|
M82505G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82505G-14.pdf | |
|
BU64982GWZ-TR | UNI-DIRECTIONAL VCM DRIVER FOR A | BU64982GWZ-TR.pdf | |
|
TEF6890H/V3,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6890H/V3,557.pdf |