Texas Instruments
DescriptionIC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT86 |
|
TAS5036IPFCRG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036IPFCRG4.pdf | |
|
D2-81412-LR | IC AUDIO AMP 144LQFP | D2-81412-LR.pdf | |
|
BD37534FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD37534FV-E2.pdf | |
|
LC823491-12M-220E | IC SILICON AUDIO 221FBGA | LC823491-12M-220E.pdf | |
|
LV1116NV-TLM-E | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116NV-TLM-E.pdf | |
|
M82514-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82514-15.pdf | |
|
CS3318K-CQZ | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3318K-CQZ.pdf | |
|
TEA6320T/V1,512 | IC VOLUME CONTROL 32SO | TEA6320T/V1,512.pdf | |
|
SI8244BB-D-IS1R | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244BB-D-IS1R.pdf | |
|
CS8405A-CSR | DIGITAL AUDIO INTERFACE TRANS | CS8405A-CSR.pdf | |
|
AK4104ET | IC DGTL AUDIO TRANSMIT 16TSSOP | AK4104ET.pdf | |
|
LV1116N-E | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-E.pdf |