Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock2000
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~0.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC02 |
|
PGA2311PA | IC VOLUME CONTROL 16DIP | PGA2311PA.pdf | |
|
BD3850FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR SSOP | BD3850FS-E2.pdf | |
|
SB3231-E1-T | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | SB3231-E1-T.pdf | |
|
ML22Q535-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR AUTOMOB | ML22Q535-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
CS8420-DSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-DSZR.pdf | |
|
AK2346A | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 24QFNJ | AK2346A.pdf | |
|
R2S15901SP#D1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15901SP#D1.pdf | |
|
LC823425-13W1-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-13W1-E.pdf | |
|
FSA8039UMSX_F106 | IC AUDIO JACK DETECTION | FSA8039UMSX_F106.pdf | |
|
TDA7439DS13TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7439DS13TR.pdf | |
|
STA333SML TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 30CSP | STA333SML TR.pdf | |
|
M65856SP#TG0G | MICROPHONE AND ECHO SYSTEM | M65856SP#TG0G.pdf |