Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tube |
| Product Status | NOR Gate |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC02 |
|
M82520G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82520G-14.pdf | |
|
ZL38080LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38080LDF1.pdf | |
|
LC75347EH-UC-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75347EH-UC-E.pdf | |
|
QS4A110Q | AUDIO/VIDEO SWITCH, 10 CHANNEL | QS4A110Q.pdf | |
|
PTLV320AIC32IRHB | LOW POWER AUDIO CODEC | PTLV320AIC32IRHB.pdf | |
|
LC78615E-01US-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64PQFP | LC78615E-01US-H.pdf | |
|
S1V30080F01A000 | IC VOICE PROCESSOR 48QFP | S1V30080F01A000.pdf | |
|
|
TDA7801 | IC AMP D QUAD 72W 27FLEXIWATT | TDA7801.pdf | |
|
TAS5508APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508APAGG4.pdf | |
|
MAX98932SEVSYS# | EVALUATION SYSTEM | MAX98932SEVSYS#.pdf | |
|
M82510G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82510G-14.pdf | |
|
ADSST-1815JS | PC AUDIO CONTROLLER | ADSST-1815JS.pdf |