Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC08 |
|
CMX264D5 | IC FREQ DOMAIN SCRAMBLER 24SSOP | CMX264D5.pdf | |
|
TDA7721TR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7721TR.pdf | |
|
CS8416K-CSZR | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CSZR.pdf | |
|
LMV1051SDX-BA/NOPB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 10WSON | LMV1051SDX-BA/NOPB.pdf | |
|
MAX13326AUI/V+TW | IC LINE DRIVER SMD | MAX13326AUI/V+TW.pdf | |
|
LM1971MX/NOPB | IC VOLUME CONTROL 8SOIC | LM1971MX/NOPB.pdf | |
|
TAS5012PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFB.pdf | |
|
PGA2311P | PGA2311 +/-5V STEREO AUDIO VOLUM | PGA2311P.pdf | |
|
BD37068FV-ME2 | IC AUDIO PROCESSOR 40SSOPB | BD37068FV-ME2.pdf | |
|
LC75106V-MPB-H | KARAOKE ICS | LC75106V-MPB-H.pdf | |
|
AK4137EQ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48LQFP | AK4137EQ.pdf | |
|
ZL38052UGB2 | IC AUDIO PROCESSOR 56WLCSP | ZL38052UGB2.pdf |