Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC10 |
|
TAS3103DBT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103DBT.pdf | |
|
ZL38004GGG2 | IC VOICE PROCESSOR 96FBGA | ZL38004GGG2.pdf | |
|
E-TDA7400DTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 28SO | E-TDA7400DTR.pdf | |
|
CS8406-IZ | DIGITAL AUDIO INTERFACE TRANS | CS8406-IZ.pdf | |
|
LC823460RAH-2H | IC PORTABLE SOUND SOLUTIONS | LC823460RAH-2H.pdf | |
|
M65849CFP#DF0G | SOURROUND SOUND PROCESSOR | M65849CFP#DF0G.pdf | |
|
TEA6886HL/V2,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 80LQFP | TEA6886HL/V2,518.pdf | |
|
BD37069FV-ME2 | IC AUDIO PROCESSOR 40SSOPB | BD37069FV-ME2.pdf | |
|
TAS5001IPFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5001IPFB.pdf | |
|
M62457AFP#TF0G | PEAK HOLD FOR 5-BAND | M62457AFP#TF0G.pdf | |
|
DIR9001S1PWR | PROTOTYPE | DIR9001S1PWR.pdf | |
|
ZL38052UGB2 | IC AUDIO PROCESSOR 56WLCSP | ZL38052UGB2.pdf |