Texas Instruments
DescriptionIC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.2V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC14 |
|
LM1972N | IC VOLUME CONTROL 20DIP | LM1972N.pdf | |
|
LC823425-12G1-LR-H | IC AUDIO PROCESSOR 128TQFP | LC823425-12G1-LR-H.pdf | |
|
LC823425-14S1-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-14S1-E.pdf | |
|
SRC4190IDBR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4190IDBR.pdf | |
|
NJW1184M-TE1 | IC ELECTRONIC VOLUME 4CH DMP20 | NJW1184M-TE1.pdf | |
|
PGA2311UA/1K | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311UA/1K.pdf | |
|
MAX14579AEETA+T | IC DETECTION SWITCH 8TDFN | MAX14579AEETA+T.pdf | |
|
MAX9890BEBL | AUDIO CLICK-POP SUPPRESSOR | MAX9890BEBL.pdf | |
|
PGA2311U/1KG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311U/1KG4.pdf | |
|
LA8515-N-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8515-N-E.pdf | |
|
AK4116VF | IC RX S/PDIF AES/EBU 20QFN | AK4116VF.pdf | |
|
CS44600-CQZ | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | CS44600-CQZ.pdf |