Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 2CH 4-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | 74HC4002 |
|
CS8416-CNZR | IC AUDIO RECEIVER 28QFN | CS8416-CNZR.pdf | |
|
TAS5012PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFBR.pdf | |
|
LV1116N-E | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-E.pdf | |
|
MAX4298EUB | STEREO DRIVER + MICROPHONE AMP | MAX4298EUB.pdf | |
|
CS8416K-CZZ | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CZZ.pdf | |
|
R3910-CFAB-E1B | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | R3910-CFAB-E1B.pdf | |
|
BU9252F-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 18SOP | BU9252F-E2.pdf | |
|
PCM9211PTR | IC AUDIO TRANSCEIVER 48LQFP | PCM9211PTR.pdf | |
|
BD37532FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD37532FV-E2.pdf | |
|
TDA7803A-ZST | AUDIO & BODY | TDA7803A-ZST.pdf | |
|
ZL38090LDG1 | IC AUDIO PROCESSOR 64QFN | ZL38090LDG1.pdf | |
|
STA333SML | IC FULLY INTEG PROC FLIPCHIP 30 | STA333SML.pdf |