Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 3CH 3-INP 14SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC4075 |
|
R2J45064BG#WH | MSIG / CAMERA PC | R2J45064BG#WH.pdf | |
|
ZXCD1210JB16TC | IC MODULATOR 16QFN | ZXCD1210JB16TC.pdf | |
|
TAS5504APAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5504APAGRG4.pdf | |
|
BD3486FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3486FS-E2.pdf | |
|
STA381BWSTR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 48VQFN | STA381BWSTR.pdf | |
|
LC75386YWHS-R-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75386YWHS-R-E.pdf | |
|
LV3328PM-MPB-E | AUDIO CONTROL IC, BICMOS, PQFP44 | LV3328PM-MPB-E.pdf | |
|
CS8420-CSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-CSZR.pdf | |
|
|
LM1894MX/NOPB | IC NOISE REDUCTION 14SOIC | LM1894MX/NOPB.pdf | |
|
STA311BTR | IC FULLY INTEG PROCESSR 56VFQFPN | STA311BTR.pdf | |
|
TSP50P11CDW2D1 | IC SPEECH SYNTHESIZER 20-SOIC | TSP50P11CDW2D1.pdf | |
|
NJM2520V-TE1 | IC AUDIO SWITCH 2-IN/1-OUT 8SSOP | NJM2520V-TE1.pdf |