Texas Instruments
DescriptionIC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock6000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC86 |
|
TDA1524A/V4,112 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 18DIP | TDA1524A/V4,112.pdf | |
|
LA72680M-MPB-E | HIFI SOUND SIGNAL PROCESSOR, JAP | LA72680M-MPB-E.pdf | |
|
LA72670BM-F-MPB-E | SOUND SIGNAL PROCESSOR | LA72670BM-F-MPB-E.pdf | |
|
ML22Q665-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR CONSUME | ML22Q665-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
CS8415A-CZR | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PDSO28 | CS8415A-CZR.pdf | |
|
TAS5028APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5028APAGG4.pdf | |
|
AD2435WCCPZ-RL | AD2435WCCPZ-RL | AD2435WCCPZ-RL.pdf | |
|
SRC4192IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4192IDB.pdf | |
|
AS3543-ECTP | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 68CTBGA | AS3543-ECTP.pdf | |
|
AD2433WCCPZ | MASTER/SLAVE, STD-PWR W/SPI | AD2433WCCPZ.pdf | |
|
BD3816K1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 80QFP | BD3816K1.pdf | |
|
TDA7718NTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7718NTR.pdf |