Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | 74HCT04 |
|
LV1116N-E-ON | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-E-ON.pdf | |
|
TAS3004PFBRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3004PFBRG4.pdf | |
|
MAX98090AEWJ+TW | ULTRA LOW POWER AUDIO CODEC | MAX98090AEWJ+TW.pdf | |
|
DIR9001PW-P | PROTOTYPE | DIR9001PW-P.pdf | |
|
LV3313PM-MPB-E | 4CH CAR ELECTRONIC VOLUME | LV3313PM-MPB-E.pdf | |
|
LC823425-13W-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-13W-E.pdf | |
|
ZL38012LDF1 | IC VOICE PROCESSOR 56QFN | ZL38012LDF1.pdf | |
|
DRV134UA/1K | IC LINE DRIVER 16SOIC | DRV134UA/1K.pdf | |
|
BD3484FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3484FS-E2.pdf | |
|
|
BU64297GWZ-TR | BI-DIRECTIONAL VCM DRIVER FOR AU | BU64297GWZ-TR.pdf | |
|
AD1895YRSRL | STEREO SAMPLE RATE CONVERTER | AD1895YRSRL.pdf | |
|
STA333SML TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 30CSP | STA333SML TR.pdf |