Rochester Electronics| LLC
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageBulk
Stock2000
Price1.0
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HCT08 |
|
CS8406-CZZ | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-CZZ.pdf | |
|
DIX4192IPFBR | IC AUDIO TRANSCEIVER 48TQFP | DIX4192IPFBR.pdf | |
|
AK7604VQ | DSP 122MX1, SRCX4, 6CH DAC 2CH A | AK7604VQ.pdf | |
|
LC89075W-H | IC DEMODULATOR 64SQFP | LC89075W-H.pdf | |
|
MAX98090AEWJ+TW | ULTRA LOW POWER AUDIO CODEC | MAX98090AEWJ+TW.pdf | |
|
SRC4190IDBRQ1 | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4190IDBRQ1.pdf | |
|
TAS5026APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAGG4.pdf | |
|
TAS5010PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010PFBR.pdf | |
|
LM1971N/NOPB | IC VOLUME CONTROL 8DIP | LM1971N/NOPB.pdf | |
|
FSA221UMX | IC AUDIO SWITCH 10UMLP | FSA221UMX.pdf | |
|
AK4124VF | IC ASYNCH SAMPLE RATE 30VSOP | AK4124VF.pdf | |
|
ADAU71068Z-CSRL | IC AUDIO | ADAU71068Z-CSRL.pdf |