Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HCT10 |
|
SRC4190IDB | SRC4190 192KHZ STEREO ASYNCHRONO | SRC4190IDB.pdf | |
|
DIX4192IPFBRG4 | IC AUDIO TRANSCEIVER 48TQFP | DIX4192IPFBRG4.pdf | |
|
TAS3103ADBTRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103ADBTRG4.pdf | |
|
MAX98932SEVSYS# | EVALUATION SYSTEM | MAX98932SEVSYS#.pdf | |
|
TAS5076PFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5076PFC.pdf | |
|
CS8416K-CSZR | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CSZR.pdf | |
|
TAS5086DBTG4 | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTG4.pdf | |
|
SA575DTBG | IC COMPANDOR 20TSSOP | SA575DTBG.pdf | |
|
WM8044CFN | ANALG CONS AUDIO/VID | WM8044CFN.pdf | |
|
TDA7729 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7729.pdf | |
|
BD3816K1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 80QFP | BD3816K1.pdf | |
|
CS8406-IZ | DIGITAL AUDIO INTERFACE TRANS | CS8406-IZ.pdf |