Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~0.6V |
| Input Logic Level -High | 1.9V~2.1V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | 74HCT14 |
|
AK4468VN | 117DB 768KHZ/32-BIT 8CH PREMIUM | AK4468VN.pdf | |
|
AK4116VF | IC RX S/PDIF AES/EBU 20QFN | AK4116VF.pdf | |
|
STA339BWS13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA339BWS13TR.pdf | |
|
TDA9855/V2,112 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 52SDIP | TDA9855/V2,112.pdf | |
|
SI8244BB-D-IS1R | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244BB-D-IS1R.pdf | |
|
R2A15908SP#W1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15908SP#W1.pdf | |
|
BD3488FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3488FS-E2.pdf | |
|
ADAU7118ACPZRL7 | 8-CHANNEL PDM TO I2S/TDM CONVERT | ADAU7118ACPZRL7.pdf | |
|
CMX823E4 | IC TONE DECODER 16TSSOP | CMX823E4.pdf | |
|
AK4377AECB | LOW-POWER ADVANCED 32-BIT DAC WI | AK4377AECB.pdf | |
|
TAS5036IPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036IPFC.pdf | |
|
FSA95601VAHR2 | IC AMP 6CH CLASS D DGTL | FSA95601VAHR2.pdf |