Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock100000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HCU |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.1V |
| Input Logic Level -High | 1.7V~4.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HCU04 |
|
AK4104ET | IC DGTL AUDIO TRANSMIT 16TSSOP | AK4104ET.pdf | |
|
LC89057W-VF4A-E | IC AUDIO TRANSCEIVER 48SQFP | LC89057W-VF4A-E.pdf | |
|
TDA7721TR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7721TR.pdf | |
|
STA308A13TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64TQFP | STA308A13TR.pdf | |
|
FSA8028UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8028UMX.pdf | |
|
AK4377ECB | DAC WITH HP, MASTER MODE | AK4377ECB.pdf | |
|
LV3329PE-TLM-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44QIPM | LV3329PE-TLM-H.pdf | |
|
LC75412EH-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 64QFP | LC75412EH-E.pdf | |
|
ADAU71087Z-CS | IC AUDIO | ADAU71087Z-CS.pdf | |
|
BD3817KS | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 100SQFP | BD3817KS.pdf | |
|
AD2435WCCPZ | AD2435WCCPZ | AD2435WCCPZ.pdf | |
|
ML22Q625-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR CONSUME | ML22Q625-NNNTBZ0BX.pdf |