Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 20SOIC
PackageTube
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~1.1V |
| Input Logic Level -High | 2.1V~2.5V |
| Operating Temperature | 25℃~70℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 20-SOIC |
| Base Product Number | CDC203 |
|
M82610G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82610G-14.pdf | |
|
TMS50C20NL | CMOS SPEECH SYNTHESIZER | TMS50C20NL.pdf | |
|
LC89058WA-E | IC DEMODULATOR 64SQFP | LC89058WA-E.pdf | |
|
XVF3510-QF60-C | IC VPU VOCALFUSION VOICE 60QFN | XVF3510-QF60-C.pdf | |
|
MUSES72323V-TE1 | 18V OPERATION HIGH QUALITY AUDIO | MUSES72323V-TE1.pdf | |
|
ADAU1788BCBZRL | 2 ADC, 1 DAC LOW POWER CODEC, AU | ADAU1788BCBZRL.pdf | |
|
LC75106V-USS-TLM-H | CMOS LSI DIGITAL ECHO LSI WITH B | LC75106V-USS-TLM-H.pdf | |
|
IRS2053MTRPBF | IC LINE DRIVER 48MLPQ | IRS2053MTRPBF.pdf | |
|
FSA8058UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH | FSA8058UMX.pdf | |
|
ADAU71067Z-CS | IC AUDIO | ADAU71067Z-CS.pdf | |
|
LC7538JMD-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME CONTROL SYSTEM | LC7538JMD-TLM-E.pdf | |
|
IRS2053MPBF | IC LINE DRIVER 48MLPQ | IRS2053MPBF.pdf |