Rochester Electronics| LLC|Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageBulk,Tube
Stock0
Price1.0
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 7400 |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Current - Quiescent ( Max) | - |
| Current - Output High, Low | 400µA, 16mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | 0℃~70℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | SN7400 |
|
DIR9001PW | IC AUDIO RECEIVER 28TSSOP | DIR9001PW.pdf | |
|
AK4126XQ | IC ASYNCH SAMPLE RATE 64LQFP | AK4126XQ.pdf | |
|
NJU72343V-TE1 | 8-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | NJU72343V-TE1.pdf | |
|
AD2430WCCPZY | AD2430WCCPZY | AD2430WCCPZY.pdf | |
|
PGA4311UA | IC VOLUME CONTROL 28SOIC | PGA4311UA.pdf | |
|
AD2428BCPZ | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2428BCPZ.pdf | |
|
TCM320AC46CN | CONSUMER CIRCUIT, PDIP20 | TCM320AC46CN.pdf | |
|
TEF6894H/V3,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V3,518.pdf | |
|
MFA100FBD48/01 | IC AUDIO DEVICE 48LQFP | MFA100FBD48/01.pdf | |
|
PGA4311UA/1K | IC VOLUME CONTROL 28SOIC | PGA4311UA/1K.pdf | |
|
SRC4193IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4193IDB.pdf | |
|
LC823450XBTBG | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 154WLCSP | LC823450XBTBG.pdf |