Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 7400 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Current - Quiescent ( Max) | - |
| Current - Output High, Low | 400µA, 16mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | 0℃~70℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | SN7400 |
|
CMX138AE1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | CMX138AE1.pdf | |
|
AD2430WCCPZY-RL | LOW COST AUDIO BUS SLAVE REV 0.1 | AD2430WCCPZY-RL.pdf | |
|
TLV320AC37CN | IC VOICE BAND AUDIO PROC 20-DIP | TLV320AC37CN.pdf | |
|
PTLV320AIC32IRHB | LOW POWER AUDIO CODEC | PTLV320AIC32IRHB.pdf | |
|
FSA8039AUMSX | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX.pdf | |
|
AK4121VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 24VSOP | AK4121VF.pdf | |
|
HA12237F-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | HA12237F-E.pdf | |
|
ZL38012LDG1 | IC VOICE PROCESSOR 56QFN | ZL38012LDG1.pdf | |
|
BU9252F-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 18SOP | BU9252F-E2.pdf | |
|
M82708-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82708-14.pdf | |
|
LC823455RB-2H | PORTABLE SOUND SOLUTIONS | LC823455RB-2H.pdf | |
|
NJU72322V-TE1 | 18V OPERATION HIGH QUALITY AUDIO | NJU72322V-TE1.pdf |