Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 7400 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Current - Quiescent ( Max) | - |
| Current - Output High, Low | 400µA, 16mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | 0℃~70℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | SN7404 |
|
AD2433WCCPZ-RL | AD2433WCCPZ-RL | AD2433WCCPZ-RL.pdf | |
|
AD2420KCPZ | AD2420 | AD2420KCPZ.pdf | |
|
MAX9890BETA+TG05 | INTEGRATED CIRCUIT | MAX9890BETA+TG05.pdf | |
|
TAS5015PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5015PFB.pdf | |
|
LV3328PM-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME IC | LV3328PM-TLM-E.pdf | |
|
PTLV320AIC32IRHB | LOW POWER AUDIO CODEC | PTLV320AIC32IRHB.pdf | |
|
BR281W31A101V1G | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 31WLCSP | BR281W31A101V1G.pdf | |
|
LC7538JMD-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME CONTROL SYSTEM | LC7538JMD-TLM-E.pdf | |
|
STA333W13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA333W13TR.pdf | |
|
LA72680M-F-MPB-E | HIFI FOR VCR | LA72680M-F-MPB-E.pdf | |
|
MAX98090AEWJ+TW | ULTRA LOW POWER AUDIO CODEC | MAX98090AEWJ+TW.pdf | |
|
TEF6894H/V3,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V3,557.pdf |