Texas Instruments
DescriptionIC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
PackageTube
Stock6000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 7400 |
| Package | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Current - Quiescent ( Max) | - |
| Current - Output High, Low | 800µA, 16mA |
| Input Logic Level -Low | 0.6V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | 0℃~70℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | SN7414 |
|
LC89058W-E | IC DEMODULATOR 48SQFP | LC89058W-E.pdf | |
|
CS8416-DNZ | IC AUDIO RECEIVER 28QFN | CS8416-DNZ.pdf | |
|
XVF3510-QF60-C | IC VPU VOCALFUSION VOICE 60QFN | XVF3510-QF60-C.pdf | |
|
TAS5504APAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5504APAGRG4.pdf | |
|
M61545FP#TF0R | 2-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | M61545FP#TF0R.pdf | |
|
AD1895ATRSZRL | 192 KHZ STEREO ASYNCHRONOUS SAMP | AD1895ATRSZRL.pdf | |
|
ML22Q533-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR AUTOMOB | ML22Q533-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
TPA5050RSAR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 16QFN | TPA5050RSAR.pdf | |
|
BU9547KV-E2 | IC DECODER USB AUDIO VQFP | BU9547KV-E2.pdf | |
|
LM1972M | IC VOLUME CONTROL 20SOIC | LM1972M.pdf | |
|
M61537FP#RF0G | 2-CH ELECTRONIC VOLUME | M61537FP#RF0G.pdf | |
|
S1V30120F01A100 | IC VOICE PROCESSOR 64TQFP | S1V30120F01A100.pdf |