Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock3000
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 2.1V~3.85V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SSOP |
| Base Product Number | 74AC00 |
|
M82515-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82515-15.pdf | |
|
TEF6894H/V3,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V3,557.pdf | |
|
M82620-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82620-14.pdf | |
|
TCM320AC39CPT | CONSUMER CIRCUIT, PQFP48 | TCM320AC39CPT.pdf | |
|
AD1895AYRSZRL | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | AD1895AYRSZRL.pdf | |
|
BD3824FS-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 32SSOPA | BD3824FS-E2.pdf | |
|
MAX14579AEETA+T | IC DETECTION SWITCH 8TDFN | MAX14579AEETA+T.pdf | |
|
NCX8200UKZ | IC AUDIO SWITCH 9WLCSP | NCX8200UKZ.pdf | |
|
LV1116N-E-ON | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-E-ON.pdf | |
|
BD34602FS-ME2 | IC AUDIO/VIDEO SWITCH 6CH 24SSOP | BD34602FS-ME2.pdf | |
|
CS8421-CZZ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 20TSSOP | CS8421-CZZ.pdf | |
|
LC75343M-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 36MFPSDJ | LC75343M-TLM-E.pdf |