Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 2.1V~3.85V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | 74AC04 |
|
BU7814KN-E2 | IC LSI AUDIO INTERFACE VQFN | BU7814KN-E2.pdf | |
|
AD2426WCCSZ-RL | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2426WCCSZ-RL.pdf | |
|
ZL38090UGB2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 56WLCSP | ZL38090UGB2.pdf | |
|
BU7805GLU-E2 | IC AUDIO INTERFACE | BU7805GLU-E2.pdf | |
|
LC823425-12G1-H | IC AUDIO PROCESSOR 128TQFP | LC823425-12G1-H.pdf | |
|
NCS2302MUTAG | IC DETECTION SWITCH 10UQFN | NCS2302MUTAG.pdf | |
|
CS8427-CZZR | IC AUDIO TRANSCEIVER 28TSSOP | CS8427-CZZR.pdf | |
|
LC75386YWHS-R-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75386YWHS-R-E.pdf | |
|
STA339BWS13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA339BWS13TR.pdf | |
|
CSRA6600A01-IQQD-R | IC AMP CLASS D SWITCHING | CSRA6600A01-IQQD-R.pdf | |
|
ZL38051UGB2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 56WLCSP | ZL38051UGB2.pdf | |
|
SA575DTBG | IC COMPANDOR 20TSSOP | SA575DTBG.pdf |