Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 3CH 3-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock2000
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 2.1V~3.85V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | 74AC11 |
|
CS8416K-CNZ | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CNZ.pdf | |
|
TAS5026APAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAG.pdf | |
|
BD37513FS-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 20SSOPA | BD37513FS-E2.pdf | |
|
CSM10291AN | SPEECH CMOS TSP50C10A | CSM10291AN.pdf | |
|
AD2426WCCSZ-RL | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2426WCCSZ-RL.pdf | |
|
TDA7419NTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 28SO | TDA7419NTR.pdf | |
|
LA72680M-MPB-E-SY | HIFI SOUND SIGNAL PROCESSOR, JAP | LA72680M-MPB-E-SY.pdf | |
|
TAS5028APAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5028APAG.pdf | |
|
BD37531FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD37531FV-E2.pdf | |
|
TAS5504APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5504APAGG4.pdf | |
|
ZL38067UGB2 | IC AUDIO PROCESSOR 56WLCSP | ZL38067UGB2.pdf | |
|
M61530FP#DF0G | 4-CH ELECTRONIC VOLUME CONTROL | M61530FP#DF0G.pdf |