Rochester Electronics| LLC
DescriptionIC HEX SCMITT-TRIG INV 14-SSOP
PackageBulk
Stock0
Price1.0
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 6 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.1V |
| Input Logic Level -High | 2.2V~3.9V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SSOP |
| Base Product Number | 74AC14 |
|
CS3308-CQZ | IC VOLUME CONTROL 48LQFP | CS3308-CQZ.pdf | |
|
LV1115M-TLM-E | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1115M-TLM-E.pdf | |
|
LC75411ES-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 44QLP | LC75411ES-E.pdf | |
|
AD51/057-0 | 8-PIN TDM I.C. | AD51/057-0.pdf | |
|
TAS3103DBTRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103DBTRG4.pdf | |
|
NAU8220SG | IC LINE DRIVER 14SOP | NAU8220SG.pdf | |
|
TAS5508PAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAG.pdf | |
|
FSA8039AUMSX | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX.pdf | |
|
ZL38042LDF1 | IC AUDIO PROCESSOR 64QFN | ZL38042LDF1.pdf | |
|
TAS5086DBTR | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTR.pdf | |
|
CS8420-CSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-CSZR.pdf | |
|
LV1115M-TLM-E-SY | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1115M-TLM-E-SY.pdf |