Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock20555
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT00 |
|
TCM320AC36CN | IC VOICE BAND AUDIO PROCESSOR 20 | TCM320AC36CN.pdf | |
|
M61524FP#DF0G | 2-CH ELECTRONIC VOLUME | M61524FP#DF0G.pdf | |
|
TAS5066PAGR | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5066PAGR.pdf | |
|
STA333W13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA333W13TR.pdf | |
|
NJU72343V-TE1 | 8-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | NJU72343V-TE1.pdf | |
|
LC75343M-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 36MFPSDJ | LC75343M-TLM-E.pdf | |
|
BD3487FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3487FS-E2.pdf | |
|
BD3869AF-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 18SOP | BD3869AF-E2.pdf | |
|
NCX8193GUX | IC DETECTION MONITOR 10XQFN | NCX8193GUX.pdf | |
|
LV3313PM-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 44QIPM | LV3313PM-TLM-E.pdf | |
|
CS3318K-CQZR | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3318K-CQZR.pdf | |
|
TAS5086DBTR | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTR.pdf |