Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock35000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT00 |
|
DIR9001S1PWR | PROTOTYPE | DIR9001S1PWR.pdf | |
|
0339-671-TLM-E | ANALOG CAR RADIO TUNER | 0339-671-TLM-E.pdf | |
|
D2-81433-LR | AUDIO AMPLIFIER | D2-81433-LR.pdf | |
|
BU7615AMUV-E2 | IC LSI AUDIO INTERFACE VQFN | BU7615AMUV-E2.pdf | |
|
SRC4382IPFBR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48TQFP | SRC4382IPFBR.pdf | |
|
TLV320AC37CN | IC VOICE BAND AUDIO PROC 20-DIP | TLV320AC37CN.pdf | |
|
M62419FP#CG1J | SOUND CONTROLLER FOR CAR STEREO | M62419FP#CG1J.pdf | |
|
STA309A13TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64TQFP | STA309A13TR.pdf | |
|
STA321 | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | STA321.pdf | |
|
NJM2521M-TE1 | IC AUDIO SWITCH 23IN/1-OUT 8DMP | NJM2521M-TE1.pdf | |
|
LC823455XATBG | PORTABLE SOUND SOLUTIONS | LC823455XATBG.pdf | |
|
ADAU1788BCBZRL | 2 ADC, 1 DAC LOW POWER CODEC, AU | ADAU1788BCBZRL.pdf |