Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock2100
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | 74ACT04 |
|
TS3A227ERVAR | IC DETECTION SWITCH 16VQFN | TS3A227ERVAR.pdf | |
|
TAS3103ADBTRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103ADBTRG4.pdf | |
|
LA72680M-F-MPB-E | HIFI FOR VCR | LA72680M-F-MPB-E.pdf | |
|
BU7625GUW-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 35VBGA | BU7625GUW-E2.pdf | |
|
LM1973M/NOPB | IC VOLUME CONTROL 20SOIC | LM1973M/NOPB.pdf | |
|
LM1971M/NOPB | IC VOLUME CONTROL 8SOIC | LM1971M/NOPB.pdf | |
|
M82349G-12 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82349G-12.pdf | |
|
M82720-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82720-14.pdf | |
|
TAS5010IPFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010IPFBR.pdf | |
|
SRC4190IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4190IDB.pdf | |
|
TEF6892H/V3,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6892H/V3,518.pdf | |
|
MAX14579EETA+TW | LOW-POWER HEADSET DETECTORS WITH | MAX14579EETA+TW.pdf |