Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock1800
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT08 |
|
TCM320AC56CDW | BASEBAND CIRCUIT, CMOS, PDSO20 | TCM320AC56CDW.pdf | |
|
R3110-CBAA-E1T | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 21SIP | R3110-CBAA-E1T.pdf | |
|
CS8406-CZZ | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-CZZ.pdf | |
|
PGA4311UG4 | IC VOLUME CONTROL 28SOIC | PGA4311UG4.pdf | |
|
TEA6320T/V1,512 | IC VOLUME CONTROL 32SO | TEA6320T/V1,512.pdf | |
|
ZL38052UGB2 | IC AUDIO PROCESSOR 56WLCSP | ZL38052UGB2.pdf | |
|
TAS5026APAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAG.pdf | |
|
DF1704E | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1704E.pdf | |
|
LC75343M-MPB-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75343M-MPB-E.pdf | |
|
PGA2311UG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311UG4.pdf | |
|
TAS5036APFCRG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036APFCRG4.pdf | |
|
MAX9890BETA/V+T | IC NOISE REDUCTION 8TDFN | MAX9890BETA/V+T.pdf |