Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | 74ACT10 |
|
LC89058W-E | IC DEMODULATOR 48SQFP | LC89058W-E.pdf | |
|
MAX14704EWC+T | HEADSET JACK DETECTION IC WITH A | MAX14704EWC+T.pdf | |
|
TAS5086DBTG4 | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTG4.pdf | |
|
STA333SML TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 30CSP | STA333SML TR.pdf | |
|
TAS3004PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3004PFBR.pdf | |
|
PGA2310UA/1K | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2310UA/1K.pdf | |
|
LC823433TAK-2H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 128TQFP | LC823433TAK-2H.pdf | |
|
M82505G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82505G-14.pdf | |
|
LA8501-P-E | TONE RINGER | LA8501-P-E.pdf | |
|
TDA8542TS/N1 | IC AMP AUDIO PWR 1.2W AB 20SSOP | TDA8542TS/N1.pdf | |
|
LV25700PM-TBM-E | SINGLE CHIP TUNER IC FOR CAR RAD | LV25700PM-TBM-E.pdf | |
|
CS44800-CQZ/B | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | CS44800-CQZ/B.pdf |