UMW
DescriptionSTEP-DOWN TYPE -40~+125@(TA) 1 S
PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Stock397
Price2.67
Download| Mfr | UMW |
| Series | LM2576 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Function | Step-Down |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | - |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Current - Output | 3A |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Supplier Device Package | TO-263-5L |
|
LA8638NV-MPB-E | COMPANDERIC | LA8638NV-MPB-E.pdf | |
|
LC823425-14S1-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-14S1-E.pdf | |
|
BD3826FS-E2 | IC AUDIO SWITCH 32SSOPA | BD3826FS-E2.pdf | |
|
LC7538JMD-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME CONTROL SYSTEM | LC7538JMD-TLM-E.pdf | |
|
R2A15221SP#U0 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15221SP#U0.pdf | |
|
R3920-CFAB-E1T | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | R3920-CFAB-E1T.pdf | |
|
DIX4192IPFB | IC AUDIO TRANSCEIVER 48TQFP | DIX4192IPFB.pdf | |
|
PGA2320IDWRG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2320IDWRG4.pdf | |
|
TEA6831HW/V106557 | TEA6831HW - Audio Special Purpos | TEA6831HW/V106557.pdf | |
|
STA120DJ | IC AUDIO RECEIVER 28SO | STA120DJ.pdf | |
|
TAS5000PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5000PFB.pdf | |
|
STA309A | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64TQFP | STA309A.pdf |